Джузеппе Рекко "Риби і мідна миска"

Львівська національна галерея мистецтв

Італійське мистецтво XV-XVІІІ ст


автор: Джузеппе Рекко (Народився 1634 р. в Неаполі, пом. 1695 р. в Аліканте в Іспанії. Неаполітанська школа. Можливо навчався в Е. Баскеніса та П. Порпора. Працював у Неаполі, Мілані й Мадріді. Малював натюрморти.)

твір: Риби і мідна миска

час створення: XVII ст.

матеріали: полотно, олія

розмір: 97х133 см

надійшла: 1967 р. (закуплена у приватної особи у Львові)

Барокко: Творам майстрів барокко властиві й поглиблене пізнання внутрішнього світу людини, введення в сферу мистецтва таких тем, яких Відродження не торкалося, вважаючи їх низькими. В XVII—XVIII ст. в Італії розвиваються пейзаж і натюрморт.

опис твору: Характерним зразком італійського натюрморту є картина Джузеппе Рекко «Риби і мідна миска». Неаполітанець Рекко відображав у своїх творах переважно фауну Середземного моря. З надзвичайною правдоподібністю художник зумів передати слизькість луски, вологий блиск риб, що звиваються, б’ються об землю. На відміну від голландців італійський майстер трактує натюрморт не в побутовому плані, а як частину природи. Картина відзначена відчуттям вітальної сили вологої матерії моря, багатством і сміливістю рефлексів світла.

зауваження: Визначенням В. Овсійчука. Картина надійшла як твір невідомого художника XVІІ ст. Авторство Д. Рекко встановлене на основі аналогічних його полотен, що зберігаються в музеях та збірках Москви, Неаполя, Рима, Варшави.


література:

1. Львівська картинна галерея. Аальбом. – Київ: Мистецтво, 1982. – репродукція № 10.

2. Львівська картинна галерея: Путівник [Возницький Б. Г., Компанейць М.Г., Овсійчук В. А. та ін.] – Львів: Каменяр, 1978. — С. 9.

3. Львівська галерея мистецтв: Путівник [Ю. Бірюлов.] – Львів: Центр Європи, 2003. — С. 5.