Йоганн-Баптіст Лампі Старший "Портрет Йозефа Лізганіка"

Львівська національна галерея мистецтв

Мистецтво Австрії XVІІІ ст.


автор: Йоганн-Баптіст Лампі Старший (1751-1830) був удостоєний лицарського звання в кінці 1790-х рр. став почесним громадянином Відня.

твір: Портрет Йозефа Лізганіка

опис твору: В його портреті Йозефа Лізганіка присутні шляхетна стриманість у використанні живописних засобів і мужня простота у відтворені характеру. [1]

Значного розвитку в австрійському мистецтві набирає жанр портрета. Як майстер численних парадних портретів прославився Йоган Баптіст Лампі Старший. Однак експонований в галереї його портрет астронома Йозефа Лізганіка свідчить про те, що інколи Лампі вмів відмовитись від зовнішньої ефективності і створити глибокий, переконливий образ сучасника. Вчений Лізганік зображений у буденній обстановці, в оточені природи, яка була джерелом його натхнення. [2]


література:

  1. Львівська галерея мистецтв. Палац Потоцьких. Путівник [Б. Возницький, О. Козинкевич, С. Стець, С. Бірюлова]  – Львів: Центр Європи, 2006. – С. 13.
  2. Львівська картинна галерея: Путівник [Возницький Б. Г., Компанейць М.Г., Овсійчук В. А. та ін.] – Львів: Каменяр, 1978. — С. 18 (мал. 29).